Flota  »  Aktualności  »  Citroen będzie tworzył budżetowe auta na rynek indyjski
Citroen

Citroen będzie tworzył budżetowe auta na rynek indyjski

2019-03-21 - J. Kruczek     Tagi: Citroen, PSA
PSA wprowadza w życie swoje plany ekspansji poza Europę. Wiemy już, że Peugeot zaatakuje rynek amerykański, a Opel powróci do Rosji. Dziś zdradzono, że Citroen spróbuje podbić rynek indyjski.

Francuska marka ma wkroczyć do Indii w 2021 roku. CEO firmy, Linda Jackson zapowiedziała, że Citroen zbuduje budżetowe modele specjalnie na rynek indyjski. Auta powstaną przy współpracy z CK Birla Group. Co ciekawe umowa między PSA i CK Birla Group obejmuje przejęcie praw do lokalnej marki Ambassador.
CitroenCitroen
Koncern zastanawia się jednak, czy użyć tej marki. Możliwe jednak, że nowe budżetowe auta będą wychodziły jedynie spod skrzydeł Citroena. Z pewnością atak na rynek indyjski nie jest zaskakujący. Ten rośnie w zaskakującym tempie i obecnie stanowi trzeci największy rynek motoryzacyjny. Sporo koncernów inwestuje duże pieniądze w tworzenie budżetowych marek przeznaczonych właśnie na Indie. I te inwestycje bardzo szybko się zwracają. Zapewne niedługo zostaną ujawnione kolejne szczegóły wprowadzenia Citroena do Indii.
CitroenCitroen

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Nexo w osobliwym eksperymencie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Citroen będzie tworzył budżetowe auta na rynek indyjski