Flota  »  Sprzęt / technika  »  Rajdowe doświadczenie dla flot

Rajdowe doświadczenie dla flot

2013-07-30 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Monitoring, Rajdy, GPS, AutoGuard
W miniony weekend na Słowacji odbył się 40. Rallye Tatry, będący jedną z najważniejszych imprez w ramach Rajdowych Mistrzostw Słowacji. Jest to jednak impreza ważna także dla Polaków, gdyż od początku istnienia imprezy nasi rodacy zajmowali w niej czołowe miejsca. W Tatrach triumfowali między innymi Sobiesław Zasada, Leszek Bublewicz, Leszek Kuzaj oraz Janusz Kulig.
Dlaczego jednak piszemy o tym w dziale flota? Powód jest bardzo prosty - za zabezpieczenie rajdu odpowiedzialna była firma AutoGuard, będąca polskim producentem systemów monitorowania floty. Jej system ASTO, oparty oczywiście na monitoringu GPS, nie tylko umożliwił pełen wgląd w pozycję każdej z maszyn, lecz także umożliwił obserwowanie zmagań w czasie rzeczywistym, prez internet.

To jednak nie pierwszy rajd systemu ASTO. W 2010 roku był on bowiem wykorzystywany podczas greckiego Rajdu ELPA, stanowiącego VIII eliminację Mistrzostw Europy o najwyższym, dwudziestym współczynniku trudności. W bieżącym roku ASTO obecny był również na słowackim Rajdzie Tribec, a w sierpniu ASTO zapewni bezpieczeństwo Rajdu Kauno Ruduo na Litwie.
Dla polskich przedsiębiorców najważniejszy jest jednak fakt, że rajdowe doświadczenie firmy AutoGuard mogą oni wykorzystać na własną korzyść. Przedstawiciele firmy przyznają bowiem, że jest ono nieocenione przy tworzeniu systemów monitorowania firmowych flot.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rajdowe doświadczenie dla flot