Flota  »  Aktualności  »  Ford F-Vision Future Truck - ciekawa wizja ciężarówki przyszłości
Ford F-Vision Future Truck

Ford F-Vision Future Truck - ciekawa wizja ciężarówki przyszłości

2018-09-21 - J. Kruczek     Tagi: Ford, Ciężarówka, Ford F-Vision Future Truck
Ford zaprezentował swoją wizję ciężarówki przyszłości. Koncept F-Vision Future Truck został przygotowany z okazji targów w Hanowerze. Niestety poza prezentacją wyglądu i kilku szczegółów nie zdradzono zbyt wielu konkretów na temat pojazdu.

Jak widać na fotografiach ciężarówka otrzymała nadwozie całkowicie podporządkowane aerodynamice. Opływowa kabina, nisko osadzona dolna krawędź czy koła szczelnie wypełniające nadkola. Wszystko to ma jak najbardziej minimalizować opory powietrza.
Ford F-Vision Future TruckFord F-Vision Future Truck
Design jest kontynuowany także w naczepie, co ma dodatkowo wspomagać lepszą aerodynamikę całego zestawu. Ford F-Vision Future Truck ma być napędzany przez elektryczne silniki. Nie mogło zabraknąć systemu autonomicznej jazdy, w tym wypadku poziomu 4.

Ciekawym rozwiązaniem ma być podświetlenie nadwozia mające wyświetlać różne wzory. Na zdjęciach możemy zobaczyć jedną z grafik wyświetlanych na przedniej części karoserii. Szkoda, że nie poznaliśmy szczegółów na temat wykorzystanych technologii. Nie wiemy też czy producent wiąże jakieś konkretne plany z tą ciężarówką.
Ford F-Vision Future TruckFord F-Vision Future Truck
Ford F-Vision Future TruckDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford F-Vision Future Truck - ciekawa wizja ciężarówki przyszłości