Flota  »  Sprzęt / technika  »  Rośnie świadomość polskich kierowców - aż 91 % z nich wymienia opony na zimowe

Rośnie świadomość polskich kierowców - aż 91 % z nich wymienia opony na zimowe

2013-11-29 - F. Bednarkiewicz     Tagi: Eksploatacja, Opony, Opony zimowe
O potrzebie dostosowania opon do warunków atmosferycznych nie trzeba już przekonywać kierowców. W listopadzie wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl zanotowała aż 74% - owy wzrost zapytań o wymianę opon.

Z przeprowadzonych badań przez internetowy serwis sprzedażowy Allegro wynika, że 91% kierowców z nadejściem chłodniejszych dni zmienia ogumienie na zimowe, a 5% stosuje mało popularny typ opon całorocznych. Tylko 2% zmotoryzowanych jeździ zimą na letnich oponach.
Wzrastające zainteresowanie wymianą opon na zimowe jest sygnałem, iż pomimo sprzyjającej kierowcom jeszcze jesiennej aury, z decyzją o wymianie nie czekamy do pierwszego śniegu. Z badania TNS Polska przeprowadzonego na zlecenie producenta opon Michelin wynika, że mimo iż w Polsce nie ma jeszcze ustawowego obowiązku stosowania ogumienia typowo zimowego w zimie, aż 91% badanych deklaruje, że wymienia opony w zależności od pory roku. Jako powód podają względy bezpieczeństwa - bieżniki opon zimowych o wiele lepiej, niż letnie, radzą sobie na śliskich, ośnieżonych nawierzchniach.

- Polscy kierowcy stają się coraz bardziej zainteresowani bezpieczeństwem swoim i swoich pasażerów. Jednocześnie staranniej przygotowują pojazdy do zmieniających się warunków atmosferycznych. To tłumaczy tak duży wzrost zapytań o zlokalizowane w pobliżu punkty wymiany opon, które obserwujemy w naszej lokalnej wyszukiwarce panoramafirm.pl już w listopadzie. Widzimy również, że Internet jest pierwszym wyborem jeśli chodzi o poszukiwanie produktów czy usług niezbędnych w codziennym życiu - mówi Adrian Hinc, Kierownik Produktu Internetowego w Eniro Polska.
Producenci opon zalecają wymianę ogumienia w chwili, gdy średnia dobowa temperatura spadnie do 8 stopni C. Jednocześnie dodają, że im wcześniej się za to zabierzemy, tym lepiej. Jak pokazuje wzrost zapytań na hasło „wymiana opon” w internetowej Panoramie Firm, widać że Polacy już rozpoczęli przygotowania swoich samochodów do zimy. Obserwowane wysokie wskaźniki świadomości kierowców w kwestii używania opon zimowych z pewnością mają znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach.źródło: Eniro Polska Sp.z o.o.; foto: Scania

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Rośnie świadomość polskich kierowców - aż 91 % z nich wymienia opony na zimowe

slawex1983
Rośnie świadomość polskich kierowców - aż 91 % z nich wymienia opony na zimowe
slawex1983 2013-12-01 21:22
Ostatnie zimy były srogie i tyle. Świadomość heh - wymienia się, gdy jest powód. Jeżeli zima będzie łagodna to i mniej samochodów będzie na zimówkach. Proste.